Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Provozní ředitel ČT Vladimír Karmazín v televizi po osmi letech skončil

Statutárním zástupcem šéfa ČT je místo Karmazína Milan Cimirot.

Vladimír Karmazín, který loni v září přechodně řídil celou Českou televizi, na konci ledna na pozici provozního ředitele skončil a instituci opustil. Stalo se tak čtyři měsíce po nástupu generálního ředitele Petra Dvořáka.

Dvořákovým statutárním zástupcem se místo Karmazína stal finanční ředitel televize Milan Cimirot, bývalý Dvořákův spolupracovník z televize Nova. Příslušnou dílčí změnu ve Statutu České televize dnes schválila televizní rada.

Vladimír Karmazín je někdejší dlouholetý policista (pracoval tam mezi lety 1986 a 2000), kterého bývalý šéf ČT Jiří Janeček v roce 2004 přivedl do televize, v roce 2005 z něj udělal ředitele brněnského studia a v roce 2007 provozního ředitele České televize.