Provozovat dárcovské SMS chtějí tři subjekty

Asociace provozovatelů mobilních sítí hledá správce systému, jenž má přispět k rozvoji fundraisingu přes mobily.

Do výběrového řízení na poskytovatele systému dárcovské SMS (DMS) se ve stanoveném termínu přihlásili tři zájemci - Pays.cz, Nadace Via a Advanced Telecom Services. Tendr vypsala Asociace provozovatelů mobilních sítí. Ta projekt dárcovské SMS rozvíjí společně s Fórem dárců. Projekt dosud technicky zajišťuje Advanced Telecom Services.

Výsledek prvního kola řízení, v němž výběrová komise asociace zvolí finalisty, bude uchazečům oznámen do 15. května. Ve druhé polovině května proběhne druhé kolo formou osobních prezentací těchto finalistů před výběrovou komisí. Ta následně navrhne vítěze ke schválení představenstvu APMS na jeho červnovém zasedání. „Předpokládáme, že účastníci výběrového řízení budou informováni o výsledku nejpozději do konce června,“ sdělil Médiáři Jiří Šuchman, prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Systém dárcovské SMS má přispět k rozvoji mobilního fundraisingu a zvýšit příjem nestátních neziskových organizací prostřednictvím DMS služby. Základními podmínkami pro poptávanou službu jsou podle asociace maximální transparentnost a to, že obdarovaná organizace musí obdržet celou darovanou částku. Uchazeč musí být českou právnickou osobou se zkušenostmi s neziskovým sektorem a s jasnou představou o budoucím rozvoji služby a o způsobu financování celého systému. Důležitým faktorem je i jeho reputace a schopnost provozního zajištění celého systému.

Nový systém by měl začít fungovat počátkem roku 2016.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/mediar.cz/www/mediar.cz/wp-content/themes/mediar/pages/article-detail.php on line 131