Provozovatel Skylinku a CS Linku dostal od regulátora pokutu 15 milionů Kč

Lucemburská firma je pokutována jednak za klamavou obchodní praktiku, jednak za nedostatečné informování zákazníků.

  • ČTK
  • 16. 01. 2013 14:28

Český telekomunikační úřad udělil firmě M77 provozující satelitní televize Skylink a CS Link dvě pokuty v souhrnné maximální možné výši 15 milionů Kč. Sankce souvisí s loňským zavedením servisního poplatku u bezplatných služeb Gratis a Free. M77 se proti verdiktu odvolala. Úřad to uvedl ve své pravidelné měsíční monitorovací zprávě.

„Uvedená rozhodnutí nenabyla právní moci a společnost se proti nim v zákonné lhůtě odvolala. V současné době řeší odvolání předseda ČTÚ a rozkladové komise. Do skončení řízení nebudeme další kroky komentovat,“ uvedl mediální zástupce firmy Marek Němec.

Lucemburská M77 dostala pokutu 5 milionů Kč za klamavou obchodní praktiku, když nabízela bezplatné služby Free a Gratis a zároveň na ně od září loňského roku zavedla servisní poplatek 29 Kč měsíčně. Pokuta 10 milionů Kč souvisí s tím, že firma nedostatečně informovala zákazníky o změně smluvních podmínek a možnosti od smlouvy bez sankce odstoupit.

„ČTÚ v souvislosti se společností M77 Group, stejně jako v předchozím měsíci, i v prosinci zaznamenal stížnosti účastníků týkající se nedostupnosti zákaznické linky služeb Skylink a CS Link. V tomto směru ČTÚ opětovně doporučuje spotřebitelům, aby důsledně uplatňovali své právo na reklamaci dle všeobecných obchodních podmínek,“ uvedl mluvčí ČTÚ František Malina. Pokud firma reklamaci do měsíce nevyřídí, mohou si uživatelé stěžovat u ČTÚ.

Skylink a CS Link má v Česku a na Slovensku okolo 2,5 milionu klientů. Kvůli zavedení poplatku si jich stovky stěžovaly u ČTÚ a poskytovatel služeb čelil hackerským útokům.