Provozovatel Šlágru přidá vysílání pro děti

TV Písnička začne v týdnu od 8. prosince. „Je to opět teleshoppingový program.“

  • ČTK
  • 05. 12. 2014 12:40
Karel Peterka, strůjce televize Šlágr. Foto pro Forbes: Jan Poncelet

Karel Peterka, strůjce televize Šlágr. Foto pro Forbes: Jan Poncelet

Televize Country No. 1, druhá stanice Šlágr TV, která od letoška vysílá domácí a zahraniční country, rozšíří zaměření také na dětského diváka. Součástí programu se stane TV Písnička, která bude od rána do večera nabízet dětské písničky, hry a soutěže. ČTK to řekl obchodní a strategický ředitel podniku Robert Kvapil.

S rozšířením názvu na TV Písnička a Country No. 1 u pozemního vysílání už v tomto týdnu souhlasila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Změna se týká výhradně podoby stanice v pozemním vysílání, kabelového vysílání a plánovaného satelitního šíření se přitom nedotkne.

Nasazení vysílání v novém formátu Kvapil předpokládá v příštím týdnu. Na programu se přes den vedle dětských písniček budou objevovat soutěže nebo hry. Součástí programu bude stejně jako u sesterské Šlágr TV i nabídka hudebních nosičů, tedy CD nebo DVD. „Je to opět teleshoppingový program. Je to obdoba Šlágru, který je pro lidi, co mají rádi lidovou hudbu. TV písnička je pro děti,“ poznamenal Kvapil. Od večera na vysílací frekvenci bude nadále vysílána domácí a zahraniční country jako dosud.

Sdílení jedné vysílací frekvence dvěma programy, respektive typy pořadů, není v českém prostředí nové. Už déle je praktikuje provozovatel kanálu CS Film, který dopoledne vysílá pásmo pro děti CS Mini. Podobně Česká televize dělí jeden kmitočet mezi vysílání dětského programu ČT Déčko přes den a kulturního ČT Art večer.

Country No. 1 začala vysílat letos na jaře v pozemní síti společnosti Digital Broadcasting, která pokrývá přes 95 % populace. Stanici lze také naladit v kabelových a IPTV sítích. Stanice vznikla jako druhá hudební stanice společnosti Česká muzika podnikatelů KarlaJany Peterkových, která vydává obsah vysílaný na hudebních stanicích. První byla Šlágr TV.