V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Provozovatelé televize Nova a HBO se sloučili, oba vlastní americký Time Warner

Společnost CET 21, která mimo jiné provozuje televizi Nova, a firma HBO Europe informovaly tuzemského regulátora o sloučení provozovatelů vysílání. To údajně vyplynulo ze skutečnosti, že mediální koncern Time Warner, která je majitelem kabelové televize HBO, získala nepřímý podstatný vliv na společnost CET 21. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Ústředí Time Warner. Foto: Time Warner

Ústředí Time Warner. Foto: Time Warner

Společnost Time Warner je největším akcionářem ve společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní tuzemskou CET 21. Evropská komise letos v červnu mimo jiné oznámila, že skupina Time Warner může v CME uplatnit hlasovací práva, a to v poměru ke svému podílu 49,9 %. Rada v dnešní tiskové zprávě uvedla, že se s oznámením obou společností seznámila.

CET 21 je součástí CME. Drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov, Telka a české verze hudební stanice MTV. Největším akcionářem CME je právě společnost Time Warner. Zakladatel CME Ronald Lauder vlastnil na konci loňského roku 6,4 % akcií. S akciemi firmy se obchoduje na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů.