Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Prozatímní ředitel Českého rozhlasu Duhan dostane odměnu 270 tisíc Kč

Šéf veřejnoprávního rádia byl odměněn za dodržení rozpočtu hospodaření v loňském roce.

Rada Českého rozhlasu schválila prozatímnímu generálnímu řediteli Peteru Duhanovi odměnu 270 tisíc korun za dodržení rozpočtu hospodaření v loňském roce.

Rozhodla o tom na včerejší mimořádné schůzi, které následuje až dva týdny po zahájení výběru nového šéfa rozhlasu. V něm se Duhan po prvním kole utká se svou podřízenou, ředitelkou zpravodajských stanic rozhlasu Hana Hikelová a bývalý ředitel soukromého rádia Černá Hora Petr Matoulek.

Duhan už podobnou sumu bral, bylo to v listopadu, kdy mu rozhlasová rada přiřkla 300 tisíc korun bonusu za to, že poslanci schválili jednak výroční zprávu rozhlasu o činnosti, jednak o hospodaření veřejnoprávního rádia za předchozí rok.

Rada včera rovněž změnila jednací řád. V jeho novém zpřesněném znění jmenuje a odvolává generálního ředitele, stanovuje jeho mzdu a dvakrát ročně mu může odsouhlasit odměnu ve výši až trojnásobku měsíční mzdy. Výplata odměny bude záviset na splnění předem daných kritérií.

Český rozhlas má letos podle schváleného rozpočtu hospodařit se ziskem 2 miliony korun při výnosech z běžné činnosti 2,205 miliardy Kč. Mimo běžnou činnost počítá se ziskem 41 milionů korun.

Koncesionářský poplatek činí 45 korun měsíčně.