V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Průmyslová zóna P3 v Horních Počernicích se rozšíří o další dvě nové haly

P3 Park Horní Počernice

P3 Park Horní Počernice

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 expanduje a začne ve svém logistickém parku P3 Prague Horní Počernice stavět dvě nové haly o celkové rozloze 25.500 metrů čtverečních. Podle slov P3 se jedná o reakci na rostoucí poptávku v lokalitě blízko dálnice D1 a napojení na pražský dálniční okruh. Celková pronajímatelná plocha parku po dostavbě bude činit přibližně 380.000 metrů čtverečních. Stavět se začne v druhé polovině letošního roku s plánovaným dokončením na začátku roku 2018.

Z nových hal se bude 6.916 metrů čtverečních stavět na míru švýcarské firmě zaměřené na železniční dopravu a systémy elektrické trakce Sécheron Hasler Holding. se sídlem v Ženevě. Zbývající prostory, tedy přibližně 18.500 metrů čtverečních jsou zatím volné k pronájmu.

„Obsazenost logistického parku v Horních Počernicích se dlouhodobě blíží 100 %. Jsme si proto jisti, že dostavěné budovy obsadíme velmi rychle. Předpokládám, že ještě do konce tohoto roku,“ řekl Tomáš Míček, ředitel P3 v Česku. Aktuálně v parku P3 Horní Počernice sídlí třeba e-shop Alza.cz, Mall.cz, Košík.cz nebo Levné knihy, Gumex, Datart nebo Hornbach. 

V Česku firma P3 vlastní a spravuje celkem 75 průmyslových nemovitostí ve 14 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou přes 1 milion metrů čtverečních. Posledním objektem, který zatím P3 v Česku letos v březnu otevřela, byl areál P3 Prague D11 pro výrobce cukrovinek a čokolád Nestlé.