V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

První hackathon Slevomatu přinesl QR Box

Štěpán Bechyňský za víkend sestrojil čtečku voucherů s mobilní aplikací.

Zařízení čtoucí poukazy s QR kódy je překvapivým výsledkem prvního setkání s mobilními vývojáři, kterou o víkendu 10. a 11. ledna uspořádal provozovatel slevového serveru Slevomat. Čtečka voucherů je výsledkem nápadu Štěpána Bechyňského.

“Představte si, že jste si koupili voucher na pivo na hudební festival. U stánku je potřeba ověřit platnost voucheru a kolik piv vám zbývá. Potřebujete optimálně bezobslužné zařízení, která obsluze jen řekne, jestli voucher platí nebo ne. Stačí, když se rozsvítí zelené nebo červené světýlko. Proč nepoužít klasicky mobil?“ říká autor.

A pokračuje: „Zkuste jít mezi normální lidi a možná budete velmi překvapeni, jaké mobily většina našich spoluobčanů používá. Šlo by samozřejmě na festivalu rozdat výčepákům mobily, ale asi by moc dlouho nevydržely. Navíc vzdáleně do mobilu natlačit za provozu novou verzi aplikace, není až tak snadné.”

Prototyp QR Boxu od Štěpána Bechyňského

Prototyp QR Boxu od Štěpána Bechyňského


Prototyp QR Boxu od Štěpána Bechyňského

Prototyp QR Boxu od Štěpána Bechyňského

První mobilní Hackathon Slevomatu přilákal v jeho sídle v praze celkem 28 zájemců, kteří soutěžili rozdělení do týmů. Garanty akce byli šéf vývojářů Slevomatu Michal Bilka a Petr Dvořák nově ze studia Lime, předtím Inmite. Bechyňského QR Box hodlá Slevomat zkusit využít v praxi.

Víkendový Hackathon se zaměřil na technologie NFC, iBeacon a právě QR kódy “Jeden tým vytvořil prototyp aplikace, která posílá notifikace, pokud se telefon dostane do určité vzdálenosti k podniku, která má aktuální deal na Slevomatu,” popsal Bilka.

Většina účastníků si podle ně „přišla pohrát“ s iBeacony od Estimote, zkoušela jejich citlivost, způsoby použití, využití více zařízení v prostoru, složitost integrace do aplikací. Další tým zkoušel třeba citlivost iBeaconů tak, že na ně hrál. To znamená, že telefon vydával různé melodie podle vzdálenosti od jednotlivých iBeaconů, šlo tak o specifický hudební nástroj.