Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

První losování Fortuny Loto vidělo na Nově 1,5 milionu lidí, třikrát víc než her Sazky na ČT

Loto na Nově sledovalo 17 % české populace, Sportku a Šanci na veřejnoprávní ČT1 6 %.

Historicky první losování nové loterie Fortuna Loto sledovalo včera večer na Nově bezmála jeden a půl milionu lidí. Nová konkurence Sazky tak získala téměř třikrát tolik diváků, než kolik si včera počkalo na vyhlášení Sportky a Šance na ČT1.

Česká televize i Nova umísťují výsledkový souhrn do nejatraktivnějších časů, kolem 20. hodiny, mezi večerní zprávy a začátek hlavního večerního programu. Losování Lota bude probíhat dvakrát týdně, vždy ve středu a v sobotu.

Včerejší Loto trvalo na Nově necelé dvě minuty, začalo ve 20.03. Sledovalo jej v průměru 1,49 milionu diváků starších patnácti let, tedy 17 % populace. Podíl na sledovanosti činil 47 %, což znamená, že Nova v tu chvíli přilákala skoro polovinu diváků u obrazovek.

Ještě o něco kratší losování Sportky a Šance zaujal na ČT1 v 19.56 průměrně 0,52 milionu lidí, tedy 6 % populace, respektive 16 % diváků u obrazovek. Večerní repríza po půl dvanácté večer měla 0,12 diváků, něco přes 1 % populace.