V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

První oficiální čísla o prodejích českého Forbesu: celkem udá 10.622 výtisků

České vydání časopisu Forbes, které v listopadu začala po zkušenosti na Slovensku vydávat společnost Business Consulting & Media, tiskne 20 tisíc výtisků a prodá něco málo přes polovinu nákladu. Ukazují to aktuální, květnové statistiky kanceláře ABC ČR, která náklad periodik ověřuje. Květen je prvním měsícem, za který jsou k Forbesu oficiální data.

Český Forbes si předplácí 2.645 lidí, na stáncích, respektive ve volném prodeji udá 5.977 kusů, rovných 2.000 pak tvoří tzv. ostatní prodeje, tedy kusy „rozdávané“ za cenu nižší, než je standardních 89 Kč na stánku.

Forbes nyní přikročil rovněž k digitální distribuci. Začal prodávat předplatné i jednotlivé výtisky přes systémy Floowie a Publero, přístupné přes počítače i přes mobilní telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android.

Deset tisíc prodaných výtisků byla optimistická hranice, kterou si ke konci letoška vytýčil šéfredaktor Petr Šimůnek. „Mám ale sny i o vyšších číslech, protože tenhle magazín bude lepší, než ty, co se v Čechách nabízejí,“ řekl Médiáři před rokem.