Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

První producentské dny České televize proběhnou až po letních prázdninách

Nejdřív v září budou moci tvůrci televizních pořadů prezentovat své nové náměty České televizi v rámci tzv. producentských dnů, v zahraničí běžném formátu setkávání velkých vysílatelů s autory pořadů a programových projektů.

„Počítáme s tím, že s ohledem na intenzivní práci na zavádění producentského systému a vybraných vůdčích lidí do praxe a běžného provozu bychom první producentské dny tak, jak o nich mluvil generální ředitel, uskutečnili po letních prázdninách,“ sdělila Médiáři mluvčí ČT Michaela Fričová.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák původně plánoval první producentské dny o něco dřív, zhruba v polovině roku, jak řekl v únoru Médiáři. Už tehdy nicméně avizoval, že vše závisí na tom, jak rychle se do běžného provozu zavedou nově ustavované tvůrčí skupiny.

Standardně aspoň jednou ročně

Jak má akce probíhat? Podle Dvořáka takto: „Televize vyzve producenty, aby ji předložili náměty na témata, která vypíše. V limitovaném čase a rozsahu. A zkuste nás předsvědčit, že nás to zajímá. Třeba během dvou dnů pak budou zájemci z řad tvůrců předstupovat před komisi pracovníků České televize a nabízet.“

„Už vlastní prezentace něco napoví – musíme dát lidem šanci mluvit s námi z očí v oči. I když budou nabízet nesmysly, které neupotřebíme, mohou mít energii a zalíbit se nám pro jinou spolupráci,“ podotkl přitom šéf ČT.

Loni v listopadu Dvořák avizoval, že producentské dny by standardně měly probíhat minimálně jednou ročně a ČT by na nich také chtěla umělce seznámovat s tím, co chystá v následujícím roce. „Ukážeme tak tvůrcům možné náměty na jejich tvorbu a zároveň jim ukážeme, co budeme potřebovat,“ řekl tehdy ředitel na setkání FITES.

První takové dny chtěl Dvořák uspořádat právě v létě 2012, další pak hned v zimě 2012 – zpočátku tedy zhruba každého půl roku, než se podaří „prokutat masou toho, co televize dosud odmítala“. Po dvou třech takových setkáních by měla ČT s dny najet právě na roční periodicitu.