První psychická pomoc radí, jak ve stresu pomoct druhým i sobě

První psychická pomoc nabízí i soubor přístupů ke specifickým skupinám osob

Aplikace První psychická pomoc nabízí i soubor přístupů ke specifickým skupinám osob

Aplikace První psychická pomoc od pracovní skupiny Sekce psychologie krizí, katastrof a traumatu při Českomoravské psychologické společnosti a správce národní domény CZ.NIC funguje jako návod psychologické první pomoci. Apka nabízí rady a postupy, jak pomoct člověku v těžké životní situaci.

Aplikaci mohou využít členové bezpečnostních sborů a neziskových organizací i laická veřejnost. Jde o soubor jednoduchých postupů, které zasaženého člověka stabilizují tak, aby se jeho situace nezhoršovala. Apka tak shrnuje, jak lidé reagují na stres a jejich obranné mechanismy, jaké by měly být první kroky v pomoci či to, jak mohou například záchranáři pomoci sami sobě, dostanou-li se při práci do obtížné situace.

V aplikaci najdou uživatelé kromě návodů, jak postupovat, také tipy, jak pracovat se specifickými skupinami osob, jako jsou lidé se zrakovým, sluchovým či pohybovým postižením nebo kulturně odlišné skupiny. Vedle rad, jak takovým lidem pomoci, se mohou uživatelé v apce dočíst i to, co naopak nedělat. Nechybí ani seznam kontaktů na krizová centra nebo občanské poradny.

Aplikace První psychická pomoc je zdarma. Zatím je k dispozici pouze pro Android. Na variantě pro iOS vývojáři teprve pracují.