Seriálová spolupráce ČT a slovenské TV Joj: osmidílné Ultimátum obsadí nedělní večery

Česko-slovenská koprodukční minisérie vypráví příběh únosu slovenského ministra vnitra.

Česká televize uvede v neděli 3. dubna od osmi večer na ČT1 premiéru minisérie Ultimátum. Koprodukovala ji se slovenskou komerční televizí Joj a také s KFS Production. Osmidílný seriál sleduje fiktivní příběh okolo únosu ministra vnitra Slovenska během zasedání zemí Visegrádské čtyřky. Režie se ujal Michal Kollár, který spolu se Zuzanou Križkovou a Jurajem Raýmanem připravil i scénář. Kollár je též producentem. Výkonným producentem ČT je Karel Komárek a kreativní producentkou Jiřina Budíková.

Hlavním hrdinou je policejní vyjednavač Dano Andrik ztvárněný Jánem Koleníkem, který se zaplétá do politicko-vyjednavačské krize na oddělení kardiochirurgie. Na něm se vedle ministra obrany (Sväťo Malachovský) nachází i Danova těhotná přítelkyně Lenka, kterou hraje Ester Geislerová. Příběh se odehrává v Bratislavě a filmaři jej natáčeli během dvou vln pandemie. Jde o vůbec první spolupráci České televize a slovenské Joj na původním seriálu. ČT a Joj už společně s produkcí Bionaut dělaly v roce 2017 seriál Svět pod hlavou, ten měl ale předlohu v díle BBC Life On Mars.

„Česko-slovenské vztahy jsou také jedním z námětů seriálu, především z hlediska historických vazeb. V seriálu vystupují český premiér, kterého hraje Miroslav Etzler, a slovenský premiér, ztvárněný Peterem Kočišem. Oslovil jsem také zástupce české ambasády v Bratislavě, kteří nám poskytli velice zajímavé informace,“ říká režisér a producent Kollár.