Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

První televizní duel Schwarzenberg-Zeman na ČT1 vidělo 1,32 milionu lidí

První televizní střetnutí finalistů lákalo méně než superdebata. Dnes se utkají na Primě, příští týden na Nově a znovu v České televizi.

Televizní debatu s prezidentskými kandidáty Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem, kteří postoupili do druhého kola volby, vidělo ve čtvrtek v České televizi v průměru 1,32 milionu diváků starších 15 let. Duel se stal ve čtvrtek nejsledovanějším pořadem na českých televizích po 20. hodině.

Prezidentskou debatu všech devíti kandidátů v ČT před prvním kolem volby 10. ledna sledovalo 1,7 milionu lidí. Předtím vysílané debaty Jana Fischera a Miloše Zemana na komerčních stanicích Prima Family a Nova vidělo 944 tisíc, respektive 636 tisíc diváků.

Prezidentský duel od 20.00 na ČT1 dosáhl ve čtvrtek podílu na sledovanosti 32 %. „Alespoň tři minuty duelu kontinuálně vidělo 2,35 milionu diváků starších 15 let. Na ČT24 se přenos vysílal kvůli hlasování Sněmovny o nedůvěře vládě až od 20.36 a průměrná sledovanost zde byla 173 tisíc v cílové skupině lidí starších 15 let při podílu na publiku 4,2 procenta. Vzhledem k rozdílné délce vysílání nemůžeme výkony obou kanálů sčítat,“ uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová.

Prezidentský duel se stal čtvrtečním nejsledovanějším pořadem České televize a celkově se letos zařadil na druhé místo hned za čtvrteční Televizní noviny na Nově.

Dnes další duel na Primě

Vůbec poprvé v prezidentské debatě se Schwarzenberg se Zemanem střetli ve středu 16. ledna na Radiožurnálu. Foto: Profimedia.cz

Vůbec poprvé v prezidentské debatě se Schwarzenberg se Zemanem střetli ve středu 16. ledna na Radiožurnálu. Týden poté se tam sejdou znova. Foto: Profimedia.cz

Ve druhém duelu na televizní obrazovce se dnes oba finalisté prezidentské volby sejdou ve vysílání komerční Primy, která jejich střet prezentuje jako „zábavní pořad Prezidentský duel – finále„.

Příští týden je čekají ještě diskuse na Radiožurnálu (už podruhé), na Nově a opět v České televizi.