Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

První televizní rozhovor se Zemanem po zvolení vidělo 1,5 milionu lidí

Veřejnoprávní interview překonalo v počtu diváků komerční Televizní noviny poprvé vysílané zvenčí.

Hodinový rozhovor s nově zvoleným prezidentem Milošem Zemanem, vedený Václavem Moravcem, byl včera nejsledovanějším pořadem dne. Na dvou programech České televize ho od osmi do devíti večer sledovalo celkem 1,55 milionu lidí starších patnácti let - na ČT1 1,06 milionu diváků, na ČT24 dalších 0,49 milionu. Celkem interview vidělo 38,3 % lidí v tu dobu u obrazovek, ukazuje měření sledovanosti ATO-Mediaresearch.

Díky tomu měly solidní publikum i následné zábavní pořady na ČT1, konkrétně Cestou necestou s Miroslavem Donutilem (1,06 milionu diváků) a Silvestrovský koktejl (0,82 milionu).

Film Sex ve městě na Nově, vysílaný souběžně s rozhovorem se Zemanem, dosáhl sledovanosti 0,7 milionu lidí. Pořady po 20. hodině Mateřské galeje na Primě Family, Pod povrchem na Primě Cool, Legendy popu na Barrandově, Láska z pasáže na Nova Cinema ani Směr smrt na Primě Love nepřekročily třísettisícovou hranici.

Velký zájem měli lidé o samotné sčítání hlasů v druhém kole prezidentské volby a reakce - na ČT24 tak volební studio, vysílané od 13.30 do 19.00 vidělo v průměru 1,04 milionu lidí, při podílu na sledovanosti 37,7 %.

Na webu zarezonovala závěrečná pasáž volebního studia, která zachytila Zemana přicházejícího v doprovodu generálního ředitele Petra Dvořáka útrobami České televize, jak na schodech ztratí rovnováhu a téměř spadne.

Televizní noviny Novy - vůbec poprvé vysílané z exteriérů, konkrétně z pražského Palachova náměstí, s pozadím Pražského hradu - oslovily méně diváků než Moravcovo interview, bylo to 1,37 milionu při podílu na sledovanosti 35,1 %.