V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Quadrio v září otvírá nový food court. Bude v něm italské, indické i veganské bistro

Způsob přípravy jídla v restauracích Vapiano

V Quadrio se poprvé v Česku představila německá síť Vapiano vařící italskou kuchyni

Restaurace Vapiano v Berlíně

Koncept Vapiana se opírá o systém open kitchen, tedy přípravy jídla před zákazníkem

Interiér bistra Spicymama s konceptem otevřené kuchyně

V Quadriu otevře také asijské bistro Spicymama. To má zatím pobočky na Černém Mostě (foto) a v OC Chodov

Obchodní centrum Quadrio na pražské Národní třídě otevře v září v prvním patře nově přestavěný food court o rozloze 3.500 metrů čtverečních. Nacházet se v něm bude 6 nových restaurací, konkrétně italské Vapiano, francouzská Creperie, indický Bombay Express, veganský Loving Hut, asijská Spicymama, i fast food McDonald’s. O pronájem prostor se stará realitně poradenská firma Cushman & Wakefield, Quadrio patří do portfolia developerské skupiny CPI Group miliardáře Radovana Vítka. Investici do rekonstrukce nového jídelního prostoru nechtěli zástupci Cushman & Wakefield komentovat. 

„Obchodní centrum Quadrio je situované na dopravním uzlu v centru Prahy, jehož návštěvnost za 1. pololetí vzrostla o téměř 10 % ve srovnání s rokem 2016. Rozhodnutí rozšířit nabídku v oblasti gastronomie, po které je vysoká poptávka zvláště v takto exponovaných lokalitách, je na místě. Je to správný krok i s ohledem na měnící se potřeby návštěvníků. Trendem je také větší rozmanitost, která umožní nabízet zajímavé koncepty, kde se klade důraz na autentičnost a čerstvost nabízených pokrmů. Na oblibě roste právě exotická kuchyně“, říká Zdeněk Zádrapa, specialista na pronájem maloobchodních prostor se zaměřením na gastronomii a volnočasový sektor v Cushman & Wakefield.

Zádrapova slova se opírají o výzkum Cushman & Wakefield z letošního dubna. Podle něj roste plocha gastronomických prostor nákupních center na úkor zbytku plochy každý rok o 5 až 10 %, do budoucna poroste podíl až na 15 %. Ke stejným závěrům došla také poradenská firma CBRE ve své letošní studii Shopping Centre Index, podle níž právě gastronomie nejvíce táhla obraty obchodních center.