QuickJobs rychle sežene brigádu přes mobil

Najít brigádu rychle a jednoduše ve vhodném termínu. To je stručné poslání relativně nové apky QuickJobs, která spojuje zaměstnavatele se studenty a specializuje se na jednorázové brigády. Nabídek brigád je v poslední době hlavně v Praze veliké množství. Uchazeči na ně mohou v aplikaci reagovat jediným klikem. Zaměstnavatel si pak z odpovědí na svou nabídku vybírá podle hodnocení, recenze nebo fotek zájemců a ihned volá zpět s detaily nástupu.

„Tento projekt jsme začali řešit již před více než rokem. Hodně jsme potřeby ověřovali se studenty i zaměstnavateli, abychom zjistili, zda má smysl je vůbec řešit a postavit na nich podnikání. První nákresy vznikly v listopadu předminulého roku a programovat jsme začali loni na jaře. První verzi pro iPhone jsme spustili v červnu a bez jediné investované koruny do marketingu se nám povedlo přitáhnout přes 3500 uživatelů, 800 z nich jsou týdně aktivní. Nejvíce jsme hrdi na to, že jsme už pomohli při škole vydělat více než 200 studentům,“ říká Dalibor Herbrich, jeden ze zakladatelů QuickJobs.

Aplikace se specializuje výhradně na brigády, důležité okolnosti hledání práce na plný úvazek QuickJobs neřeší. Od konce února je apka dostupná jak pro iOS tak pro Android.

V současnosti vzniká více mobilních i online platforem zabývajících se zprostředkováním zaměstnání. Lídr na trhu LMC například přišel s platformou Práce za rohem. Nové koncepty představily také firmy Cocuma a Techloop. Koncept blízký QuickJobs funguje v Německu, kde v nedávné době dostala firma Staff Finder investici 20 milionů od One Peak a Goldman Sachs.

Vývojářský tým aplikace QuickJOBS

Vývojářský tým aplikace QuickJOBS

Do týmu QuickJobs kromě Dalibora Herbricha patří ještě grafik a designér Filip Woś, markeťák Martin Menšík, programátoři Eugen PechanecJakub Drabik či mentor Jaroslav Procházka.

Sdílejte