Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Rada Českého rozhlasu odvolala kvůli reorganizaci ředitele regionálních studií

  • ČTK
  • 17. 06. 2013 13:34

Rada Českého rozhlasu dnes na návrh generálního ředitele Petera Duhana odvolala ředitele regionálních studií Brno Ludvíka Němce, Hradec Králové Jiřího Kánského, Olomouc Pavla Hekelu, Pardubice Martina Kolovratníka, Plzeň Zdeňka Levého, Regina Josefa Havla a Sever Milana Knotka, a to k 30. září. Jde o předem ohlášený krok v rámci restrukturalizace regionálního vysílání. Dosavadní šéfové budou až do nástupu nového vedení pověřeni řízením studií.

Výběrová řízení na šéfy sloučených pracovišť budou vypsána v úterý a vítězové by měli být jmenováni k letošnímu říjnu. Půjde o celkem šest ředitelů, konkrétně pro Brno, dále pro Ostravu spolu s Olomoucí, pro Vysočinu a České Budějovice, pro Plzeň a Karlovy Vary, pro studio Sever včetně Liberce a sloučené pracoviště Hradce Králové a Pardubic. Studio Regina bude nově řídit přímo náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger.

Mezi podmínkami k přihlášení bude vysokoškolské vzdělání a pětiletá praxe, respektive středoškolské vzdělání a desetiletá praxe.

Plánované změny mají umožnit vytvoření nové regionální sítě označované jako národní okruh. S tím přišel již ve svém kandidátském projektu nynější generální ředitel Duhan. Vedení studií se v některých případech sloučí a část pravomocí bude převedena na centrální úroveň. Základní myšlenkou nové sítě je sdílení některých částí vysílání u více regionálních stanic, což má mimo jiné přinést efektivnější výrobu pořadů. Část vysílání bude navíc pro všechny společná, celonárodní program se tak bude střídat s regionálním.

Český rozhlas v současnosti veřejnosti nabízí celkem 19 stanic, z toho čtyři celoplošné, 11 regionálních a čtyři speciální.