Rada Českého rozhlasu schválila řediteli Duhanovi odměnu 480.000 Kč

Šéf veřejnoprávního rádia chce část peněz dát na charitu.

  • ČTK
  • 26. 02. 2014 15:23
Peter Duhan je řádným ředitelem od 28. 7. 2011, přechodně rozhlas vedl od března 2010. Foto: Český rozhlas

Peter Duhan. Je řádným ředitelem od 28. 7. 2011, přechodně rozhlas vedl od března 2010. Foto: Český rozhlas

Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání v Ústí nad Labem schválila generálnímu řediteli Peteru Duhanovi odměnu za 2. pololetí 2013 ve výši 480.000 Kč. Je to nejvyšší možná odměna. Částka odpovídá trojnásobku jeho měsíčního platu. Ředitel uvedl, že část peněz použije na dobročinné účely.

Generální ředitel má podle schváleného usnesení nárok na odměnu po splnění čtyř kritérií, které mají různou váhu. Mezi ně patří podmínka dodržování Kodexu a Statusu ČRo, dodržování usnesení rady, dosažení podílu Českého rozhlasu na trhu 21,5 % a dodržování časového harmonogramu restrukturalizace. „Nic z toho nebylo porušeno. Naopak, podíl na trhu je ještě vyšší, a to 21,8 %,“ uvedl předseda rady Tomáš Ratiborský.

Za 1. pololetí loňského roku Duhan dostal odměnu 456.000 Kč. Rada při jejím stanovení tehdy přistoupila ke snížení o 5 % z maximálních možných 480.000 Kč, což zdůvodnila protiprávním hospodařením v ostravském studiu, kvůli kterému byl loni v únoru odvolán šéf studia Igor Horváth.

Rada dnes také vzala na vědomí informaci o dohodě na narovnání se zhotovitelem rekonstrukce budovy rozhlasu na Vinohradech. Cena za rekonstrukci byla soutěží stanovena na 524 milionů Kč, celková cena včetně dohody o narovnání činila 636 milionů Kč. Vedení rozhlasu radu informovalo, že právníci ještě pracují na rozboru toho, zda je možné vznést nějaké trestní oznámení v souvislosti s rekonstrukcí, která trvala šest let. Právníci také analyzují, zda může Český rozhlas uplatnit nějaké nároky vůči stavebním partnerům. „Faktem je, že na naší straně je nedostatek důkazů,“ zdůraznil Duhan. Podle něj nejpozději do měsíce bude v této věci jasno.

Na dnešním zasedání rovněž zazněla informace o průběhu restrukturalizace Českého rozhlasu a rámcový výhled a záměry vedení. „Rádio Junior splnilo dluh, který jsme měli vůči dětem, nyní ještě máme dluh vůči satirické a humoristické tvorbě,“ uvedl Duhan. Rada v závěru informovala o změnách ve složení. Naposledy se dnes jednání zúčastnil předseda Tomáš Ratiborský a místopředseda Bohuš Zoubek. Ratiborský kandiduje znova, Zoubek už ne.