Rada kritizuje Čtvrtníčkovu reklamu pro Partners, zneužívá prý motiv strachu

Kristán s Petrem Čtvrtníčkem pojali kampaň jako rozhovory starého klauna s mladším kolegou

Kristán s Petrem Čtvrtníčkem pojali kampaň jako rozhovory starého klauna s mladším kolegou

Rada pro vysílání zahájila správní řízení s reklamní agenturou Kristián Zdeňka KocábkaLadislava Pleštila, která stojí za nedávnou kampaní pro finanční poradenství Partners. Jeden z televizních spotů podle regulátora porušuje zákon o regulaci reklamy. „Je v rozporu s dobrými mravy, neboť nepřípustně využívá motiv strachu, když hrozí závažnými následky hladu a chudoby v důchodu, pokud nebude využito nabízené služby finančního poradenství,“ uvedli radní po své poslední schůzi.

Jde jim konkrétně o spot vysílaný na stanici Nova Cinema letos 21. ledna před pátou odpolední, v němž se praví „nechcete-li v penzi řvát hlady, zavolejte nám, Partners, připravte se na svůj důchod už dnes“. Závěrečná věta vychází z předchozí scénky, v níž herec Boris Hybner v roli stárnoucího klauna mluví s mladším kolegou o lvu Hectorovi a radí, jak se připravit na důchod. Spoty točil Petr Čtvrtníček.

Pokud rada pro vysílání sezná, že se agentura vytvořením takové reklamy dopustila správního deliktu, může podle zákona uložit pokutu až do výše 2 miliony Kč.