V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rada zahájila s Barrandovem řízení o odebrání licence

Jaromír Soukup v relaci Moje zprávy

Jaromír Soukup v relaci Moje zprávy

Vysílací rada zahájila správní řízení s firmou Barrandov Televizní Studio kvůli možnému porušení podmínek licence. Toho se mohla Televize Barrandov dopustit tím, že v pondělí 21. ledna odvysílala denní zpravodajský přehled Naše zprávy pouze jednou za den. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání to uvedla v tiskové zprávě ze svého aktuálního zasedání. Licenční podmínky přitom Barrandovu stanovují, že součástí programové skladby je denní zpravodajský přehled zařazovaný několikrát denně.

Barrandov nejprve zpravodajské Naše zprávy přestal loni v létě úplně vysílat a místo nich později v říjnu zavedl pořad Moje zprávy moderovaný Jaromírem Soukupem. Ten ale rada za zpravodajský nepovažuje a upozornila televizi na porušení podmínek licence. Barrandov proto Naše zprávy právě 21. lednu znovu zavedl, ale pouze jednou denně krátce před půlnocí. Čte je Alexandra Mynářová, manželka kancléře prezidenta Miloše Zemana.

Soukup televizi ovládl v roce 2013. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media minulý měsíc také založil politické hnutí List Jaromíra Soukupa, s nímž chce jít do voleb. Vzápětí ve své televizi oznámil, že zruší sedm ze svých 11 pořadů, které do té doby moderoval.