Radan Dolejš ve vedení ČT1 skončil, nejsledovanější kanál ČT přebírá Milan Fridrich

Za Dolejšova řízení „Jednička“ klesla na historicky nejnižší podíl na sledovanosti.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák už v čele nejsledovanějšího kanálu veřejné služby nechce Radana Dolejše, kterého tam dosadil jeho předchůdce Jiří Janeček. Dolejš proto ve funkci výkonného ředitele k 2. listopadu končí a odchází z České televize.

„S Radanem Dolejšem jsme udělali dohodu, že tuto funkci ke dnešku opustí, a že ji předá pověřenému zástupci, kterým bude Milan Fridrich,“ řekl dnes Dvořák televizním radním na jejich schůzi. Fridricha Dvořák po svém říjnovém nástupu do čela ČT udělal šéfem programových okruhů.

Dolejš se stal výkonným ředitelem ČT1 k 1. lednu 2011, v rámci reorganizace manažerské struktury. Za jeho řízení ale „Jednička“ klesla na historicky nejnižší podíl na sledovanosti.

Začátkem roku, který Dolejš ještě nemohl příliš obsahově ovlivnit, předstihla Jedničku komerční Prima. Později pak Dolejš uvedl několik kritizovaných novinek, jako magazín Výletníci, archivní recyklát Kolo plné hvězd či talk show Pokondr live.

Podíl stanic ČT, Nova, Prima na sledovanosti, leden-září 2011

Podíl stanic ČT na sledovanosti, leden-září 2011

Nový šéf ČT v tiskové zprávě nešetřil vůči Dolejšovi komplimenty: „Znám Radana dlouhé roky a vážím si ho nejen jako televizního profesionála, ale zejména jako kreativního a přátelského člověka. Věřím, že jeho odchod z pozice de facto úředníka nám vrátí zpět Radana do pozice tvůrce, který může být pro Českou televizi i do budoucna přínosem.“

„Vracím se ke svým tvůrčím kořenům a k tomu, co mám nejraději. Chci se opět věnovat kreativní práci na poli zábavy,“ podotkl Radan Dolejš.

Ředitel Dvořák dnes také informoval radní, že zadal rychlý právní a ekonomický audit činností uvnitř ČT k 1. říjnu, kdy nastoupil do funkce. Výsledky slíbil předložit na prosincové schůzi Rady ČT.