Radě Evropy bude předsedat český brigádník

Předseda Asociace komunikačních agentur Marek Hlavica komentuje plán ministerstva zahraničí zadat tvorbu loga českého předsednictví v Radě Evropy studentům za 15.000 Kč.

Ministerstvo zahraničí vypsalo výběrové řízení na pozici brigádníka, který povede za Českou republiku jednání v období, kdy Česko bude předsedat Radě Evropy. O pozici se mohou ucházet studenti vysokých a středních škol politicko-společenského zaměření. Zajímavá práce pro stát bude honorována částkou 100 Kč za hodinu, což je obvyklá sazba pro studentské brigády (prodej zmrzliny, úklidové a administrativní práce a podobně).

Ministerstvo rozhodně odmítá, že by bylo vedeno snahou ušetřit nebo by naše předsednictví v Radě Evropy podceňovalo. „Právě naopak! Chceme dát studentům příležitost se během této prestižní události zdokonalit v oboru, kterému se pak budou v dalším profesním životě věnovat,“ říká Irena Mrmlavá, vedoucí Odboru pro radost z vykonané práce. „Což je navíc skoro jistě v souladu s nějakým usnesením vlády,“ dodává.

„Česká republika se bude soustředit na pokračující reformu Evropského soudu pro lidská práva, jejímž cílem je umožnit rychlejší vyřízení jemu podaných stížností… Součástí předsednické agendy budou také aktivity zaměřené na podporu rovnosti, ať už mezi ženami a muži nebo mezi většinou a znevýhodněnými menšinami, jako jsou například děti se zdravotním handicapem,“ uvádí ministerstvo zahraničí. Na práci vyvoleného studenta samozřejmě dohlédne zkušený ministerský úředník.

Je to pravda, nebo legrace? Odpověď hledejte zde.

Sdílejte