Radek John zpět v médiích, na webu

Šéfuje internetové verzi Security magazínu s jedním redaktorem. Loni se na Barrandově snažil navázat na svou někdejší televizní slávu.

  • ČTK
  • 15. 09. 2014 16:54
Radek John. Foto: TV Barrandov

Radek John se loni vracel vrátil na obrazovku čtyři roky poté, co skončil v Na vlastní oči. Foto: TV Barrandov

Bývalý ministr vnitra Radek John se stal šéfredaktorem internetové verze odborného tištěného dvouměsíčníku Security magazín. ČTK to dnes oznámilo vydyvatelství Security Media Lucie Taušové. S novým šéfem dnes titul představil novou podobu svého webu. Majitelka Taušová se ve vydavatelství stará o distribuci, inzerci a marketing, web má kromě Johna ještě jednoho redaktora Jana Čiháka.

Placený časopis Security magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Na tuzemském trhu tištěných médií působí dvacet let.

Radek John je bývalý reportér časopisu Mladý svět, redaktor a později šéfredaktor televizního pořadu Na vlastní oči a dalších publicistických pořadů televize Nova. Od roku 2009 do února 2013 byl předsedou politické strany Věci veřejné. Od července 2010 do dubna 2011 působil ve funkci ministra vnitra a místopředsedy vlády a v květnu 2011 pak ve funkci místopředsedy vlády a předsedy Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí. Na televizi Barrandov měl loni pořad Bez cenzury, nešlo o nijak úspěšný comeback.