V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rádia Blaník, Gama a Sázava expandují

Rada pro vysílání udělila nové licence třem provozovatelům rádií.

Mostecká firma Gama media spolumajitelů Romana Viktory (34 %), Petry Kutové (33 %) a Petra Petrika (33 %) může nově vysílat ze Sokolova na frekvenci 105,2 MHz a z Karlových Varů na 107,9 MHz. Pokračuje tak rychlá expanze stanice, nedávno získala i kmitočty v Chebu, Děčíně a České Lípě. Gama, vysílající od roku 2008, letos počet svých vysílačů zdvojnásobila, má jich celkem 10, souvisle od Liberce k Chebu.

Pražská firma Joe media Miroslava Pýchy může s jedním ze svých rádií Sázava jít rovněž na sever Čech, a to do Jablonce nad Nisou, na kmitočet 96,6 MHz. Rádio Sázava od podzimu 2011 vysílá z Benešova, od začátku roku 2013 i z Frýdku-Místku.

Možnost rozšířit záběr dostala také skupina Media Bohemia (vlastní ji několik podnikatelů v čele s Danielem Sedláčkem, jejím spolumajitelem je Antonín Koláček), konkrétně její rodina rádií Blaník, konkrétně její západočeská větev. Západočeský Blaník vysílá na základě licencí z léta 2010 z Domažlic, Plzně, Klatov, Sokolova a Karlových Varů. Teď dostala nový kmitočet Mariánské Lázně 102,6 MHz.

Blaník má pro svůj ústřední program také čerstvou licenci pro Českou Lípu.