V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rádia Classic a Expres mění sídlo, název i program

Obě stanice se přestěhovaly ze Smíchova do Karlína.

Novým sídlem pražských rádií Classic a Expres je Rohanské nábřeží v Praze 8, konkrétně kancelářská budova Amazon Court. Tam fungují od tohoto týdne. Stanice tak opustily dosavadní sídlo v Anděl Media Centru na pražském Smíchově. Definitivně se tím odpoutaly od mediální skupiny Mafra, jíž smíchovská budova patří. Předchozí majitel Mafry, německá vydavatelská společnost RBVG, rádia začátkem letoška prodala bývalému manažerovi vydavatelství Petru Stuchlíkovi.

Nová loga pražských rádií

Nová loga pražských rádií

Dosavadní loga rádií z éry Mafry

Dosavadní loga rádií z éry Mafry

Obě stanice zároveň mírně pozmění své názvy. Dosavadní Classic FM se nově bude jmenovat Classic Praha a Expres radio se změní na Expres FM. Svědčí o tom jednak žádosti zaslané regulační radě pro vysílání, jednak pozvánka na oficiální otevření nových kanceláří ve čtvrtek 16. října, která ukazuje i nová loga obou stanic. V nových prostorách budou rádia sídlit mimo jiné vedle kosmetické firmy Avon.

Jak Médiáři řekl ředitel obou stanic Petr (Pierre) Beneš, programové změny byly v případě Expresu kosmetické, v případě stanice Classic hlubší. Classic Praha změnil playlist - opustil část zaměření na jazz a swing a soustředí se výhradně na klasickou hudbu. Přidá přitom filmových melodií, zároveň zúžil playlist ze zhruba 11.000 skladeb asi na 3.000, přičemž se zaměřil na známější klasické skladby, aby vysílání otevřel více lidem. Omezil přitom průvodní slovo. „Nemůžeme a nechceme konkurovat Vltavě,“ podotkl přitom Beneš.

Slovo Praha v názvu má značit příklon k dění v metropoli, snahu spojit se s koncerty a dalšími akcemi souvisejícími s vážnou hudbou. „Praha je nejen hlavní město republiky, ale i klasické hudby,“ řekl také ředitel rádií Beneš.