Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Rádia Hey! skončí. V regionech je nahradí Country, v Praze a Boleslavi nová stanice Signál

Moderátorka. Foto: Profimedia.cz

Rockově-sportovní Rádio Hey! v současné podobě skončí. Skupina Radio United podnikatele Ivana Zacha uvede na trh novou značku. Pražské vysílání Hey! a mladoboleslavské Rádio Jizera začnou používat název Signál. V regionech se dosavadní stanice Hey! zařadí do programové sítě rádia Country.

Jak řekl zástupce Radio United Martin Hroch webu RadioTV.cz, cílem změn je maximalizovat potenciál všech stanic, které nově do skupiny patří. Podrobnosti zatím nesdělil. Program má podle něj vycházet z platných licenčních podmínek a základní programové specifikace, změny názvů mají následovat poté, co je schválí rada pro vysílání.

Skupina vyhodnotila, že rádio Country má v regionech větší potenciál než dosavadní program rádií Hey. Jelikož v Praze a středních Čechách už má Country dostatečné pokrytí, skupina zde zavede novou značku. Značka Hey! se tak postupně vytrácí i z českého trhu. Na Slovensku ji nový vlastník tamní stanice přestal používat loni v létě.

Zach, jinak též poloviční majitel televize Prima, ke konci letošního srpna završil fúzi svých nově pořízených rozhlasových firem. Do zmíněné společnosti InFin zfúzovaly právě společnosti držící licenci rádií Hey, Jizera a Country. Zachovi nově patří rodiny rádií Country, Kiss a Beat a dále pražské solitérní stanice Spin a Radio 1.

Téma převzato se svolením redakce RadioTV.cz