Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Rádia Kiss opouštějí regionální názvy

Skupina Radio United sjednocuje program s hudbou od 90. let pod značku Kiss.

Programová síť rádií Kiss skupiny Radio United, kterou vlastní majitel televize Prima Ivan Zach, sjednocují po celé republice svůj název. Počínaje květnem tak opouštějí různé názvy svých regionálních mutací, tedy Kiss 98 v Praze, Kiss Delta, Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Proton, Kiss Publikum a Kiss Jižní Čechy. Síť nicméně zachovává celkem osm regionálních odpojů (Praha a sedm krajů), lokální cílení reklam proto zůstává. 

Programem se Kiss snaží působit vesele, optimisticky, nevysílat negativní zprávy. Hlavní slogan stanice proto zní Be happy. Hudebním sloganem je potom To nejlepší od 90. let. Denní program sestává z několika bloků – ranní moderuje dvojice vzešlá z jižních Čech, dopolední a popolední blok si vzaly hlasy známé z celoplošných stanic (Michal Kavalčík, Martin Hovorka), odpolední a večerní bloky mají moderátory, kteří dřív byli slyšet jen na pražském Kiss 98 (večer Hana Mašlíková Reinders).

Program rádií Kiss ve všední dny

  • 6-9 Ranní KissRoman a Bára
  • 9-12 Dopolední KissMichal Kavalčík
  • 12-15 Work TimeMartin Hovorka
  • 15-18 Odpolední KissLukáš a Petra
  • 18-19 Na férovkuHanka „Mašle“ Reinders
  • 19-23 Jukebox - Zbyněk Janíček

Partnerství se sesterskou Primou se projevuje středeční rozhlasovou podobou (hodina od 22.00) bulvárního televizního magazínu Top Star, kterou uvádí Eva Perkausová. V pátek od 18 hodin je prostor pro týdenní hitparádu. Páteční večery po 19. hodině až do půlnoci obsazují hitmaker Michal David a moderátor Martin Hájek s pásmem Diskopříběh. Sobota večer patří Horečce sobotní noci.

Sjednocení značky po celé republice umožní rádiové síti snadněji prodávat celoplošnou reklamu, národní kampaně, aniž by opustila regionální trhy. K podobnému kroku se rovněž od května rozhodla síť Hitrádií konkurenční skupiny Media Bohemia, když Hitrádiem udělala i pražské City 93.7.