Radio 1 mění ředitele, Michailidise vystřídá dosavadní šéf programu Štěrbáček

Dosavadní šéf Saša Michailidis se hodlá věnovat rodině a dokončení vysokoškolského studia. Ponechá si pořady Film o páté a Odvážné palce.

  • ČTK
  • 18. 03. 2011 07:56
David Štěrbáček. Foto: Radio 1

David Štěrbáček. Foto: Radio 1

Ředitelem rozhlasové stanice Radio 1 bude od dubna dosavadní programový ředitel stanice David Štěrbáček. Ve funkci vystřídá Sašu Michailidise, který vedl Radio 1 jako ředitel čtyři roky. Předtím v něm působil sedm let jako programový ředitel a nyní z vedení radia po 11 letech odchází.

„Za mým odchodem se neskrývají žádné spory nebo problémy a zatím ani žádná nová pracovní pozice. V nejbližších měsících se budu věnovat především rodině a dokončení studia na VŠ, pak se uvidí,“ komentoval svůj odchod z vedení radia Michailidis. „Nemizím z Radia 1 úplně, Film o páté a Odvážné palce si rád ponechám i nadále,“ dodal.

Nový ředitel Štěrbáček je ve stanici od roku 1997, kdy nastoupil do rodícího se obchodního oddělení. Od roku 1998 pravidelně moderuje ve vysílání Radia 1 a v roce 2007 se stal programovým ředitelem.

O hudbu a program Radia 1 se od dubna bude starat moderátor Petr „Pierre“ Urban.

Radio 1 vzniklo na jaře roku 1991, zaměřuje se na alternativní hudbu a kulturu. Rané počátky stanice na podzim 1990 jsou spojeny s několikadenním pirátským vysíláním z podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné, kdy se ohlásila jako Radio Stalin. Byla bez licence, čímž protestovala proti liknavosti státních orgánů zodpovědných za přípravu nového zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Od září roku 2004 je většinovým majitelem Radia 1 společnost Communicorp.

Rádio na frekvenci 91,9 FM pokrývá především území hlavního města a středních Čech, vysílá také na internetu.