Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Rádio BBC/Zet po pár měsících ztrácí nejvýraznější redaktory Nosálka a Černého

Novým majitelem BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Novým majitelem tuzemské BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Čtvrt roku poté, co začalo vysílat, přichází rádio BBC/Zet nově ve vlastnictví koncernu Lagardere (Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance) o dvě nejvýraznější jména, která pomáhala udržovat kontinuitu s předchozím vysíláním veřejnoprávního zpravodajského Rádia Česko. Moderátor Ondřej Černý, na němž Lagardere stavěla také meziredakční spolupráci BBC s UPC Express, už skončil, editor Petr Nosálek odchází formálně koncem června.

„Pracovní poměr panu Ondřeji Černému jsme - společnost BBC Radiocom - zrušili ve zkušební době k 19. června. Petr Nosálek má termínovanou smlouvu s plánovaným koncem platnosti k 30. červnu,“ potvrdila mluvčí Lagardere Radka Pilzová neoficiální informace, které dorazily v téže podobě do redakcí Médiáře, RadioTV.cz či Digizone.cz. Pro rádio BBC a web Zet.cz podle ní pracuje necelá dvacítka lidí.

K tomu, proč Nosálek s Černým odcházejí, se Pilzová zatím nevyjádřila. Zdroj neoficiálních informací udává jako důvod rozkolu redaktorů s provozovatelem rádia jednak novou nabídku agresívní reklamy včetně propagačních rozhovorů a pořadů, jednak nabírání nezkušených pracovníků.

Ještě v březnu konkrétně Nosálek předpokládal, že zpravodajská stanice ve vlastnictví Lagardere „v tom nejlepším naváže na BBC, ale zároveň si dokáže najít svou vlastní cestu k chytrému posluchači“.