V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pětileté rádio Color odlehčuje denní směs hudby

Hudební rádio Color u příležitosti pátého výročí svého vysílání pozměnilo hudební dramaturgii. „Ještě víc dáváme soul, funk, hip-hop, disco a další black music napříč dekádami přes den. K tomu opravdu široké spektrum world music a mnoha jiných barev hudby v noci,“ informoval Ivo Harvánek, hlavní hudební dramaturg rádia a také jeden z jeho moderátorů. Tým rádia čítající 15 lidí podle něj zůstává nezměněn. „Jednotliví DJs i nadále vysílají své ryze autorské programy. Nadále se od většiny stanic v Česku odlišujeme právě tím, že naše osobnosti ve svých pořadech sami vybírají, co budou hrát,“ zdůraznil Harvánek. Mezi těmi, kdo na rádiu Color, stanici „pro vybíravého dospělého posluchače“, vystupují a vybírají hudbu, je třeba Michael Viktořík, známý také ze skupiny J.A.R.

„Hlavní změna spočívá v odlehčení denního mixu vysílaného v době mimo tyto autorské bloky. Klademe důraz na funk, soul, hip-hop doplněné o melodičtější, stravitelnější skladby žánrů reggae, latino nebo lounge. Výběr je konzistentnější, předvídatelnější, odstranili jsme extrémy, formátové úlety, na druhou stranu do vysílání přibylo množství dosud nehraných titulů. Komplikovanější kompozice a většina world music, ke které nás zavazují licenční podmínky, byly i na základě dlouhodobých posluchačských ohlasů přesunuty do nočních, respektive brzkých ranních hodin,“ přiblížil na dotaz Médiáře Harvánek.

Color vysílá na šesti frekvencích - Praha 90,7, Karlovy Vary 98,6, Český Krumlov 92,5, Brno 99,4, Znojmo 92,4 a Opava 90,1 FM. Ředitelem a vlastníkem rádia je Miroslav Pýcha.