Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Pětileté rádio Color odlehčuje denní směs hudby

Hudební rádio Color u příležitosti pátého výročí svého vysílání pozměnilo hudební dramaturgii. „Ještě víc dáváme soul, funk, hip-hop, disco a další black music napříč dekádami přes den. K tomu opravdu široké spektrum world music a mnoha jiných barev hudby v noci,“ informoval Ivo Harvánek, hlavní hudební dramaturg rádia a také jeden z jeho moderátorů. Tým rádia čítající 15 lidí podle něj zůstává nezměněn. „Jednotliví DJs i nadále vysílají své ryze autorské programy. Nadále se od většiny stanic v Česku odlišujeme právě tím, že naše osobnosti ve svých pořadech sami vybírají, co budou hrát,“ zdůraznil Harvánek. Mezi těmi, kdo na rádiu Color, stanici „pro vybíravého dospělého posluchače“, vystupují a vybírají hudbu, je třeba Michael Viktořík, známý také ze skupiny J.A.R.

„Hlavní změna spočívá v odlehčení denního mixu vysílaného v době mimo tyto autorské bloky. Klademe důraz na funk, soul, hip-hop doplněné o melodičtější, stravitelnější skladby žánrů reggae, latino nebo lounge. Výběr je konzistentnější, předvídatelnější, odstranili jsme extrémy, formátové úlety, na druhou stranu do vysílání přibylo množství dosud nehraných titulů. Komplikovanější kompozice a většina world music, ke které nás zavazují licenční podmínky, byly i na základě dlouhodobých posluchačských ohlasů přesunuty do nočních, respektive brzkých ranních hodin,“ přiblížil na dotaz Médiáře Harvánek.

Color vysílá na šesti frekvencích – Praha 90,7, Karlovy Vary 98,6, Český Krumlov 92,5, Brno 99,4, Znojmo 92,4 a Opava 90,1 FM. Ředitelem a vlastníkem rádia je Miroslav Pýcha.