Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Rádio Expres FM přichází s třemi novými pořady

Přelom roku nese do vysílání městské stanice Pražskou kostku, Meziplyn a Totally Wired.

Petr Srna. Foto: Česká televize

Pražskou kostku bude moderovat Petr Srna. Foto: Česká televize

Aktuality z magistrátu, z dění v metropoli a také publicistiku slibuje nový pořad Pražská kostka, který se od 9. ledna 2016 objeví ve vysílání rádia Expres FM a sesterského Classic Praha. Půjde o sobotník, na Classic Praha se bude vysílat vždy od 9 do 10 ráno, na Expresu týž den od 17 do 18 hodin. Moderovat ho bude herec Petr Srna, který zároveň v České televizi uvádí dětské Zprávičky.

Pořad přinese i netradiční kulturní přehled. „Nebudeme zvát na koncerty, jako to děláme v běžném vysílání. Místo toho se v Pražské kostce chceme věnovat víc okrajovému kulturnímu vyžití – výstavám, sousedským slavnostem a akcím v okrajových částech Prahy,“ podotkl výkonný ředitel rádia Pierre Beneš.

V programu Expresu jsou už dvě další novinky. Motoristický magazín Meziplyn autora stejnojmenného blogu na internetovém Streamu Jana Koubka chodí v sobotu od 10 hodin. Anglický týdeník Totally Wired on Expres FM, se vysílá každý čtvrtek ve 23 hodin a představují to nejlepší z aktuální alternativní hudby.