Rádio Otava rozšíří pokrytí dvěma dalšími vysílači

Stanice na jihozápadě Čech přidá k Blatné a Písku vysílače ve Strakonicích a Horažďovicích.

Rádio Blatná

Studio Rádia Otava, dříve Blatná

Rádio Otava zkoordinovalo nové vysílače a obhájilo je u licenčního řízení před radou pro vysílání. Získalo tím další dva kmitočty pro pokrytí Strakonicka a Horažďovicka, a to na frekvencích 88,2 FM (Strakonice) a 92,2 FM (Horažďovice). Zprovoznit je chce do jara 2022. Přidají se ke stávajícím kmitočtům Blatná 89,7 FM a Písek 92,2 FM. Vysílání se díky novým vysílačům bude moci dostávat už k 80.000 obyvatel.

Rádio Otava existuje od roku 2015, nejprve jako čistě internetová stanice, od roku 2017 pak už v analogovém éteru na blatenském kmitočtu, tehdy ještě jako Rádio Blatná. Teď se pokrytím vrací na jihozápad Čech na Prácheňsko, pokryje totiž území kdysi úspěšného původního regionálního rádia Prácheň. Hraje hudbu včetně lokální, vysílá zprávy a infoservis.

„Nové území, které pokryjeme naším signálem, znamená velký posun. Z malého rádia se stáváme velkým regionálním médiem. Náš cíl je jasný, vrátit do našeho kraje regionální rozhlasovou stanici, která zde chybí, nepřebírá žádný centrální program a soustředí se na daný region. Přímo ze Strakonicka a Horažďovicka se nám i ozývali posluchači s prosbou o rozšíření,“ podotýká Josef Týc, držitel licence a jednatel rádia.