Rádio Samson písničkáře Lenka obnovilo vysílání, opět ho zastupuje MMS

Samson hrající country a folk odstartoval loni v listopadu, od června ale vysílal jen na internetu, když soud na popud poraženého v tendru o západočeské kmitočty zrušil verdikt rady pro vysílání.

Plzeňské Rádio Samson písničkáře Jaroslava Samsona Lenka dnes v 18 hodin obnovilo po nucené půlroční pauze vysílání. Samson dostal frekvence loni v říjnu, program hrající country a folk odstartoval loni v listopadu, letos v červnu se ale musel odmlčet, když soud na popud jednoho z poražených v tendru o západočeské kmitočty zrušil verdikt rady pro vysílání.

Rada ale v září licenci udělila Samsonu znovu, na 8 let, a tak se rádio mohlo vrátit do analogového éteru. Vrací se na původní čtyři frekvence v Plzni, Karlových Varech, Tachově a Železné Rudě. Kromě toho pokračuje ve vysílání po internetu, které fungovalo za vynucené pauzy v pozemních sítích.

Samson zůstává ve stáji dlouhodobě nejsilnějšího rozhlasového mediazastupitelství v Česku, firmy Media Marketing Services (MMS) mediální skupiny Media Bohemia. Je to jeho 61. zastupovaná stanice.