V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rádio Signál se rozšiřuje do Budějovic, Blaník do České Lípy

Kromě udělení licencí rada pro vysílání posvětila další konsolidaci rozhlasových sítí Radio United a Media Bohemia.

Rada pro vysílání umožnila regionální expanzi dvou konkurenčních provozovatelů rádií. V obou případech jde o nová vysílací stanoviště stávajících stanic v dalších městech. Obě nové licence jsou analogové, obě na osm let.

Firmě InFin spadající do skupiny Radio United spolumajitele Primy Ivana Zacha radní povolili vysílat rádio Signál z Českých Budějovic, z vysílače Hotel na frekvenci 106,8 MHz.

Skupina Media Bohemia (vlastní ji několik podnikatelů v čele s Danielem Sedláčkem, jejím spolumajitelem je Antonín Koláček), pak může začít vysílat své Rádio Blaník z České Lípy, z městského vysílače, na kmitočtu 107,1 MHz.

Rada také posvětila další konsolidaci obou rozhlasových sítí.

Skupině Radio United schválila finální fázi fúze, tedy splynutí firem InFin (stanice Hey, Delta, Jizera/Signál, Country), Radio Investments (rádia Kiss a Beat) a Agentura TRS (Radio 1), držící licence na zmíněné stanice, s nástupnickou společností Radio United Boradcasting.

Media Bohemia zase může navýšit svůj podíl v liberecké firmě Rádio Dobrý den, provozující tamní mutaci Hitrádia, na 50 %, po 25 % si ponechávají Pavel Michal (ten se nyní vzdává 16 %) a Tomáš Hasil.