V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rádio Wave se vrací na VKV, jen na hodinu denně

Od března bude mít Wave na Vltavě od 19 do 20 hodin proud hudby, reportáží a rozhovorů.

Radio Wave dostane od 2. března šanci oslovit větší množství posluchačů. Český rozhlas se rozhodl v omezené míře vrátit rádiu pro mladé vysílací prostor v analogovém éteru. Konkrétně na stanici Vltava, kde bude Wave vysílat každý večer od 19 do 20 hodin hodinový proud hudby, reportáží či rozhovorů místo pořadu Čajovna. Ta se přesune ve všední dny do času 15.30 až 16.00, kdy bude nabízet především hudbu, a o víkendech od 23.15 do 24.00, kdy se bude věnovat hlavně publicistice a mluvenému slovu.

Radio Wave startovalo v lednu 2006, hlavně na frekvenci 100,7 FM na pražském vysílači Cukrák, v srpnu 2008 je však na nátlak Rady Českého rozhlasu převedl tehdejší generální ředitel rozhlasu Václav Kasík jen do digitálních sítí a na internet. Výzkumy nicméně podle rozhlasu dokazují, že drtivá většina mladých lidí stále poslouchá rádio na VKV. V éteru má přitom Wave podle aktuálního měření Radio Projektu 9.000 posluchačů. V 1. pololetí 2008, posledním celém období, kdy vysílal na VKV, zajímalo podle téhož měření jenom 6.000 lidí.

„Hodinové vysílání ponese název On Air Radia Wave a moderovat ho budou mimo jiné Jakub Krásný a Veronika Ruppert. Půjde o vyvrcholení denního proudu. Nabídne hudbu, reportáže, rozhovory či recenze a bude zároveň upoutávkou na naše digitální a internetové vysílání,“ uvedl šéfredaktor Wavu Tomáš Turek.