Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Rádio Zet nově řídí Nejedlá z Mediaforce

Mediální koncern Lagardere sáhl po další manažerce z vydavatelství firemních časopisů.

Vladimíra Nejedlá

Vladimíra Nejedlá na mikrokonferenci Médiáře koncem roku 2015. Foto: Vojta Herout

Na pozici ředitelky informačního rádia Zet, společného podniku rozhlasových skupin Lagardere a Media Bohemia, nastoupila v dubnu Vladimíra Nejedlá. Přichází z vydavatelství firemních magazínů Mediaforce. To s Lagardere – se stanicí Evropa 2 – spolupracovalo na časopisu 360°. Do Lagardere loni z Mediaforce přešla Lenka Maureryová, na pozici ředitelky právě Evropy 2. Vladimír Nejedlá před Mediaforce celkem 11 let působila ve vydavatelství Economia, kde pečovala o nejvyšší segment zákazníků. Má zkušenosti z mediální agentury Médea a byla též u zavádění bezplatného deníku Metro v Česku.

Role Nejedlé v rádiu má být především obchodní. „Jejím úkolem bude rozvoj značky na rádiovém trhu a vyhledávání nových obchodních příležitostí,“ uvedl prezident české pobočky Lagardere Michel Fleischmann. „Mojí prioritou je další rozvoj stanice a získání nových partnerů,“ potvrzuje Nejedlá. „Orientovat se chci také na obsah. Lidé z byznysu potřebují správné informace a nemají čas na to, aby je vybírali z různých zdrojů a složitě vyhledávali.“ Slíbila i „přijít s novými formáty“.