A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Rádio Zet se přesunulo do nového studia

Nové studio rádia Zet

Nové studio rádia Zet

 

Nové studio rádia Zet

Nové studio rádia Zet: režie

 

Nové studio rádia Zet

Nové studio rádia Zet: pohled z režie

Z nových prostor ve svém sídle v pražské Wenzigově ulici vysílá informační rádio Zet. V budově, kde sídlí společně se sesterskými stanicemi Frekvence 1 či Evropa 2, se přemístilo do většího. Má tam lepší akustiku i modernější odbavovací a distribuční technologie. Prostor sestává z částí pro vysílání, režie a zázemí pro hosty, kteří do vysílání přijdou. Architektonické řešení je dílem firmy Mediatronik, se kterou Lagardere, provozovatel rádia Zet i zmíněných stanic, spolupracuje dlouhodobě.

“Investice právě do rádia Zet je záměrná, v informacích z byznysu stále vidíme velký potenciál. A potenciál může zhodnotit jen s odpovídajícím zázemím a infrastrukturou,” uvedl prezident české pobočky francouzského koncernu Lagardere Michel Fleischmann. Zet patří z 50 % Lagardere, z 50 % konkurenční rozhlasové skupině Media Bohemia.

Vysílá denně od 6 do 19 a o víkendech od 7 do 18 hodin, zbytek vyplňuje vysílání BBC World Service v angličtině. To musí Zet podle licence zařazovat, protože vysílá na kmitočtech po bývalé české redakci britského rádia BBC. Nedávno nicméně dosáhl u regulátora povolení odsunout angličtinu do neatraktivních nočních časů. Zvýšit podíl hudby ale rada pro vysílání nedovolila.