Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Rádio Zet se přesunulo do nového studia

Nové studio rádia Zet

Nové studio rádia Zet

 

Nové studio rádia Zet

Nové studio rádia Zet: režie

 

Nové studio rádia Zet

Nové studio rádia Zet: pohled z režie

Z nových prostor ve svém sídle v pražské Wenzigově ulici vysílá informační rádio Zet. V budově, kde sídlí společně se sesterskými stanicemi Frekvence 1 či Evropa 2, se přemístilo do většího. Má tam lepší akustiku i modernější odbavovací a distribuční technologie. Prostor sestává z částí pro vysílání, režie a zázemí pro hosty, kteří do vysílání přijdou. Architektonické řešení je dílem firmy Mediatronik, se kterou Lagardere, provozovatel rádia Zet i zmíněných stanic, spolupracuje dlouhodobě.

„Investice právě do rádia Zet je záměrná, v informacích z byznysu stále vidíme velký potenciál. A potenciál může zhodnotit jen s odpovídajícím zázemím a infrastrukturou,“ uvedl prezident české pobočky francouzského koncernu Lagardere Michel Fleischmann. Zet patří z 50 % Lagardere, z 50 % konkurenční rozhlasové skupině Media Bohemia.

Vysílá denně od 6 do 19 a o víkendech od 7 do 18 hodin, zbytek vyplňuje vysílání BBC World Service v angličtině. To musí Zet podle licence zařazovat, protože vysílá na kmitočtech po bývalé české redakci britského rádia BBC. Nedávno nicméně dosáhl u regulátora povolení odsunout angličtinu do neatraktivních nočních časů. Zvýšit podíl hudby ale rada pro vysílání nedovolila.