Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Radiohouse bude mít na trhu 53 %, hledá sídlo

Nový společný podnik, který nahradí Regie Radio Music a Media Marketing Services, bude čítat kolem 300 lidí.

Výkonný ředitel Lagardere Miroslav Hrnko. Foto: Martina Votrubová

Výkonný ředitel Lagardere Miroslav Hrnko. Foto: Martina Votrubová

Záběr nového společného podniku Radiohouse dosud konkurenčních obchodních zastupitelství Media Marketing Services a Regie Radio Music bude mít na tuzemském trhu s rozhlasovou reklamou nadpoloviční záběr. Jeho podíl bude tvořit konkrétně 52,8 %, počítáno podle čerstvých čísel výzkumu poslechovosti Radioprojekt za letošní třetí čtvrtletí.

„Nechtěli jsme být páté kolo u vozu,“ podotkl na včerejším Foru Media šéf české pobočky rozhlasové skupiny Lagardere Michel Fleischmann k tomu, proč se rozhodl založit joint venture s největším dosavadním konkurentem. Jemu podřízená Regie Radio Music se spojila s Media Marketing Services poté, co nejposlouchanější tuzemské rádio Impuls oznámilo, že po patnácti letech ze stáje Regie odchází, ke konci roku, a to do nově vytvořeného zastupitelství Radio United.

Dosavadní situace vypadá tak, že nejsilnějším zastupitelstvím je Regie Radio Music s podílem 42,6 % (to ještě s Rádiem Impuls, které už od ledna zastupovat nebude), následuje Media Marketing Services 33,5 %, veřejnoprávní Český rozhlas má 21,9 %, stanice tzv. ostatní 1,3 % a nezastupované 0,7 %. Nově by Radiohouse mělo zhruba 53 %, veřejnoprávní rozhlas 22 %, ostatní a nezastupované dohromady 2 %, na nově zformované Radio United tedy zůstává 23 %.

Jak dnes Médiáři řekl výkonný ředitel Lagardere Miroslav Hrnko, zároveň jeden z jednatelů nově založeného Radiohousu, nová firma by měla zcela nahradit činnost Regie Radio Music a Media Marketing Services.

Nové zastupitelství podle Hrnka bude čítat v Praze i v regionech celkem kolem 300 hlav a tak se hledá nové sídlo. Stávající budovy, kde pracují dva dosud samostatné týmy, totiž nenabízejí dostatek místa. Než se nové sídlo najde - nebo pokud se nenajde -, bude tým využívat stávající prostory, řekl také Hrnko.