V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Radiokomunikace místo Gebauera povede Vážan

Vít Vážan. Foto: České Radiokomunikace

Vít Vážan. Foto: České Radiokomunikace

Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací, dominantního operátora televizního a rozhlasového signálu v Česku, bude dosavadní finanční ředitel Vít Vážan. Nahradí Martina Gebauera, který po osmi letech z čela firmy odchází a nově povede podnikatelské aktivity mateřské Macquarie Infrastructure & Real Assets (MIRA) ve střední a východní Evropě. Vážan s Gebauerem úzce spolupracoval, a stal se tak jeho přirozeným nástupcem, uvedla firma.

Martin Gebauer. Foto: Martina Votrubová

Martin Gebauer. Foto: Martina Votrubová

Nový generální ředitel přišel do Českých Radiokomunikací v listopadu 2014 z televize Nova. Tam pracoval na nejrůznějších pozicích v oblasti financí, od konce roku 2009 byl finančním ředitelem a v roce 2014 zastával funkci výkonného ředitele. Předtím pracoval pro Vodafone a PwC. Je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. Gebauer přišel do Radiokomunikací v roce 2011 jako finanční ředitel, poté byl roku 2014 jmenován generálním ředitelem. Dál má působit v představenstvu společnosti.