V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Radiokomunikace přetáhly hudební televizi Óčko do třetího multiplexu, šíří ji celoplošně

Dnes, v neděli 24. června začala v televizní síti 3 vysílat hudební televize Óčko. Donedávna se šířila v síti 4, kterou nově rozvíjejí Radim Pařízek a Vladimír Železný, pod firmou Digital Broadcasting, snaží se získat právě malé či regionální kanály. Óčko nakonec ale dalo přednost jejich konkurenci - operátora sítě 3, firmu Czech Digital Group vlastní České Radiokomunikace.

Óčko už je šířené satelitně i kabelovými rozvody, satelit zasahuje prakticky celou republiku. V pozemní digitální síti 3 bude moci Óčko naladit 95,7 % obyvatel republiky, tedy téměř 9,8 milionu lidí. Pokrývá 93,5 % území republiky.

„Naše rozhodnutí vstoupit do třetího multiplexu vyplynulo ze dvou skutečností. První z nich byl meziroční nárůst sledovanosti Óčka, který nám dává signály, že v českém éteru je prostor pro středně velkou hudebně-lifestylovou televizi a za druhé zvyšující se zájem inzerentů o investici do naší televize,“ uvedl generální ředitel Óčka Štěpán Wolde.

Televize Óčko v síti 3 vysílala do konce července 2009, pak z ní odešlo, zdůvodňovala to tím, že za šíření signálu pozemní cestou musela platit čím dál víc peněz. Poté se přesunula do sítě 4, kde vysílala bezplatně až do tohoto měsíce.

Óčko si rovněž v létě 2009 stěžovalo, že síť 3 se nestaví na 70% pokrytí, jak se původně plánovalo, ale na prakticky 100%, celoplošné. To ji nyní nevadí, podle oficiálních vyjádření proto, že Radiokomunikace nabízejí vstřícnější (levnější) podmínky, než před třemi lety.

Ve třetím multiplexu vysílají v současné době regionální televize TV Metropol, TV ZAK, TV Polar, TV Genus, TV Morava, TV Vysočina a Jihočeská televize. Celoplošně v ní kromě Óčka vysílají televize Prima Love a rádio Proglas.