Radiožurnál pouští speciální digitální rádio Sport

Stanice bude vysílat v sítích DAB+ po dobu mistrovství světa v hokeji od 10. do 26. května.

Tým stanice Radiožurnál Sport. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Tým stanice Radiožurnál Sport. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Veřejnoprávní Český rozhlas startuje v pátek 10. května společně s mistrovstvím světa speciální stanici Radiožurnál Sport. Ta bude vysílat jen v průběhu šampionátu, tedy do finále turnaje 26. května, a to výhradně digitálně - konkrétně v pozemních sítích DAB+, které může naladit už 60 % obyvatel republiky a jež pokrývají většinu dálničních tahů v Česku, dál v aplikaci iRadio, na webu Radiožurnálu a zpravodajském webu iRozhlas.cz.

Jde o druhý speciální sportovní digitální projekt Českého rozhlasu (první byl olympijský speciál Radiožurnálu), nabídne 40 přímých přenosů, dva sportovní rozhovory denně i stovky reportáží. Bude vysílat každý den do 12 hodin z pražské Vinohradské třídy (od půlnoci do šesti ráno z archivu, od šesti do poledne živě) a následně v odpoledním a večerním bloku přímo z Bratislavy, z přenosového vozu R-Stream, umístěného ve fanzóně šampionátu na Trnavském mýtu.

„Přímé přenosy z mistrovství světa v hokeji jsou tradičně na Radiožurnálu hodně poslouchané. Po úspěchu speciálního olympijského rádia, které jsme spustili na dobu her v Pchjongčchangu, jsme se rozhodli připravit podobný dárek pro posluchače i pro šampionát v Bratislavě,“ uvedl šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. „A protože v květnu finišují i další týmové soutěže, nebude rádio jen hokejové. Nabídneme také nejdůležitější souboje v boji o titul a sestup v nadstavbě nejvyšší fotbalové ligy.“

Stejně jako loni ale posluchači nepřijdou o zpravodajský servis Radiožurnálu. Každých třicet minut zazní na Radiožurnálu Sport zpravodajské relace mateřské stanice. „Chceme nabízet kompletní servis, včetně počasí a dopravního zpravodajství, Zelené vlny Radiožurnálu. Ta navíc v den zápasu – pět hodin před každým zápasem české reprezentace a tři hodiny po něm - nabídne ve spolupráci s RTVS i aktuální dopravní servis z okolí Bratislavy,“ doplnil ředitel zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný, který se ve speciálním rádiu objeví i jako moderátor. Spolu s ním budou vysíláním provázet Zuzana Burešová, Vojtěch Bidrman, Jan Suchan, Miroslav Bureš nebo Štěpán Pokorný.

„Rozhodně to ale neznamená, že fanoušci přijdou o tradiční servis na Radiožurnálu. Zápasy českých týmů i finále odehrajeme na obou stanicích, stejně tak vstupy z dalších zápasů, rozhovory a další reportáže,“ doplnil šéf sportovní redakce Českého rozhlasu Miroslav Bureš. „Do Bratislavy se chystá největší výprava za poslední léta,“ říká.

Kampaň zajistili Bratři

Vysílání sportovního rádia Radiožurnál Sport podpoří speciální kampaň v televizi, online a v tisku. Tvářemi videospotu, který pochází z dílny filmové a televizní produkce Bratři s.r.o. Davida Čálka a Pavla Váchy, jsou komentátoři Radiožurnálu, kteří si vyměnili role s hokejovými experty Ondřejem Pavelcem a Patrikem Eliášem. Bývalý mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu budou v rolích stálých hostů provázet vysíláním.

Propagační plakát nové stanice Radiožurnál Sport

Propagační plakát nové stanice Radiožurnál Sport

Propagační plakát nové stanice Radiožurnál Sport

Propagační plakát nové stanice Radiožurnál Sport

Propagační plakát nové stanice Radiožurnál Sport

Propagační plakát nové stanice Radiožurnál Sport