Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Radiožurnál uvádí seriál Hledá se prezident, Veselovský bude trávit dny s kandidáty

Každý jednotlivý den s kandidátem bude vrcholit v 17.00 v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, ve kterém bude dotyčný hostem.

Od 5. do 21. prosince poběží na nejposlouchanější stanici veřejnoprávního rádia Český rozhlas 1 - Radiožurnálu cyklus Hledá se prezident, v němž moderátor Martin Veselovský stráví s každým z prezidentských kandidátů celý den. Kromě oficialit tak dojde na osobní témata typu oblíbená hudba či volný čas.

„Kombinujeme přímé reportážní vstupy se studiovým rozhovorem. Jde nám totiž o to, aby posluchači měli možnost v jediném dni poznat uchazeče o křeslo prezidenta z osobní a lidské stránky, ale také si poslechnout politické představy daného kandidáta prověřené v živém interview,“ uvedl Petr Dudek, někdejší editor české redakce BBC, který seriál připravuje.

Každý jednotlivý den s kandidátem bude vrcholit v 17.00 v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, ve kterém bude dotyčný hostem. Z každého dne navíc vznikne reportáž, kterou přinesou kromě Radiožurnálu i regionální stanice Českého rozhlasu. Seriál bude v repríze vysílat i Český rozhlas 6.

V cyklu se postupně představí osm kandidátů, konkrétně Táňa Fischerová (5. 12.), Zuzana Roithová (7. 12.), Vladimír Franz (10. 12.), Jan Fischer (12. 12.), Přemysl Sobotka (14. 12.), Miloš Zeman (17. 12.), Jiří Dienstbier (19. 12.) a Karel Schwarzenberg (21. 12.). Poté 16. ledna odvysílá Radiožurnál finálový duel za účasti publika, kde bude prostor pro přímou konfrontaci.

Součástí vysílání k prezidentským volbám bude Volební vysvětlovna, tedy série praktických rad a návodů, jak volit. Dále se bude Radiožurnál ve vysílání věnovat historii prezidentských voleb jak v České republice, tak i ve světě. Připraven je i glosář k prezidentské kampani, kdy bude každý den jedna osobnost glosovat uplynulý den této kampaně.

Cyklus rozhovorů s prezidenstkými kandidáty uvádí i zpravodajská ČT24 v pořadu Interview či zábavní televize Pětka v pořadu Volejte prezidentovi. Internetová televize Stream.cz odstartovala sérii Závod o hrad, televize Nova zase speciální interview Cesta na Hrad.