V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Radiožurnál vyměnil hudebního dramaturga, kritizovaného Radka Sedláčka střídá Petr Král

Petr Král. Foto: Český rozhlas

Petr Král. Foto: Český rozhlas

Novým hudebním dramaturgem Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu je od 1. června Petr Král, moderátor stanice. Střídá tak Radka Sedláčka, který dramaturgoval externě a živil se přitom jako řidič metra - na jeho hlavu padala většina dosavadní kritiky za hudební vysílání Radiožurnálu. Největším problémem ale dosud byla nejednoznačnost zadání od vedení Českého rozhlasu.

Radek Sedláček. Foto: Sandra Kisić

Radek Sedláček. Foto: Sandra Kisić

Hudební dramaturgie nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu se rozšíří a bude více reagovat na programový obsah vysílání Radiožurnálu, slibuje teď veřejnoprávní rádio.

„Už koncem května jsme zvýšili počet písní, které Radiožurnál hraje, a snížili tak jejich opakování. Teď se chystáme projít všechny hrané písně a posoudíme jejich vhodnost s ohledem na celkové zacílení Radiožurnálu. Během léta budeme hledat a postupně přidávat další tituly, aby hudební nabídka byla co nejpestřejší,“ plánuje Král.

Petr Král je spjatý s rozhlasovým prostředím od roku 1991. Pracoval jako moderátor v mnoha českých rádiích, mimo jiné v Rádiu Bonton, Evropě 2, Rádiu City, Rádiu Blaník a Oldies Radiu. Zastával i pozice programového a generálního ředitele.

Od ledna 2010 působí v Českém rozhlase v roli moderátora nejprve Ranního, poté Odpoledního Radiožurnálu. Po celou dobu své rozhlasové kariéry se věnuje i hudební dramaturgii a hudebním formátům rozhlasových stanic.