Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Radní Českého rozhlasu Antonín Zelenka šéfem tiskového odboru ministra školství Dobeše

Nejlepší ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných bez výběrového řízení pověřil vedením tiskového odboru člena Rady Českého rozhlasu Antonína Zelenku. Napsaly to Novinky.cz.

Zákon o Českém rozhlasu přitom uvádí, že členství v rozhlasové radě je neslučitelné – mimo jiné – „s jakoukoli funkcí ve veřejné správě“.

Vystudovaný učitel Zelenka, který v radě zasedá od března 2007, býval v 90. letech redaktorem Radiožurnálu, nedlouho po odchodu se chtěl stát šéfem Českého rozhlasu.

Později pracoval mimo jiné v tiskovém oddělení Bestsportu, když Sazka stavěla svou vysočanskou arénu. Na UPC pak měl politickou diskusi, dělal i pro televizi Barrandov.

Ministr školství Dobeš zaměstnal také bývalého předsedu Rady České televize Jiřího Baumruka. Podle informací Práva ho udělal ředitelem Národního institutu dětí a mládeže.