Radní chtějí odebrat licenci TV7, ještě nevysílá. Odeženete nám investora, brání se Berka

Avizovaná plnoformátová televize TV7 měla podle zákona už dva roky vysílat.

Radní pro vysílání chtějí mediálnímu podnikateli Jaroslavu Berkovi odebrat licenci na digitální TV7, protože dosud nezahájila vysílání. Oprávnění na plnoformátové nonstop vysílání rada udělila Berkově společnosti EBD už od května 2008 [licence v PDF], vysílání má podle zákona vždy odstartovat nejpozději do roka, přesněji do 360 dnů.

Berka však do dneška protahuje spory s provozovatelem vysílací sítě, společností Czech Digital Group. „Držitelé digitálních multiplexů nedokázali zajistit příslušné regionální odpojování při zachování nediskriminačních podmínek, EBD proto nemohla zahájit vysílání z důvodu přetrvávající technické překážky,“ tvrdí.

Prohlašuje zároveň, že rada jedná na popud konkurence, neupřesňuje ale jaké: „Společnost EBD vyjadřuje zklamání nad striktním postupem rady, iniciovaným konkurencí se záměrem omezit zahájení vysílání nových digitálních televizí.“

Berka zároveň tvrdí, že postup rady by mohl zamezit přísunu peněz: „Společnost EBD byla těsně před podpisem strategické dohody s významným partnerem, o čemž byli zástupci RRTV také informováni. EBD se nyní obává, že postup RRTV tak podpis dohody znemožní.“

Radní si pozvali Berku k ústnímu slyšení a včera se rozhodli zahájit správní řízení, na jehož konci by Berka mohl o oprávnění vysílat přijít.

Berka připomíná, že jeho EBD získala licenci na TV7 s regionálně odpojovaným programem za to, že jeho regionální televize RTA dobrovolně odevzdaly své analogové kmitočty, které byly potřebné pro hladký přechod Česka na digitální televizní vysílání.