Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Radní pro vysílání kritizují rozhlas za výběr hostů do Veselovského debat k volbám 2012

Martin Veselovský. Foto: Profimedia.cz / MF Dnes / Adolf Horsinka

Martin Veselovský. Foto: Profimedia.cz / MF Dnes / Adolf Horsinka

Český rozhlas si od regulační rady pro vysílání vysloužil zdvižený prst za to, jaké zval hosty do svých debat před loňskými krajskými volbami.

„Vybíral hosty na základě volebních modelů výrazně se odlišujících od reálného postavení politických stran v jednotlivých krajích dokázaného výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných ve dnech 12. a 13. října 2012,“ prohlásila rada na schůzi tento týden. S veřejnoprávním rádiem zahájila „správní řízení z moci úřední pro možné porušení zákona“, prakticky to ale nebude mít žádný dopad, volby už proběhly.

Problém mají radní s pořady Volební speciál Martina Veselovského, z loňského 28. srpna, 30. srpna, 4. září, 6. září, 11. září, 13. září 2012, 18. září, 20. září, 25. září, 27. září, 2. října, 4. října a 8. října 2012 vždy po 17. hodině na Radiožurnálu, nejposlouchanější stanici Českého rozhlasu.