Radním rozhlasu chybí ve vysílání politici SPD

Český rozhlas lidi z hnutí SPD zve, ale oni nechodí, říkají manažeři veřejnoprávního rádia.

Propagace SPD a Tomio Okamura osobně v Duelu Jaromíra Soukupa ze 7. září

Tomio Okamura bývá častým hostem televize Barrandov Jaromíra Soukupa

Čerstvý místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek postrádá ve veřejnoprávním vysílání víc hostů z hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. „Zklamaný“ je z jejich nízkého počtu i další radní Jan Krůta. Podle generálního ředitele rozhlasu René Zavorala zástupci Okamurova hnutí pozvánky od Českého rozhlasu dostávají. Odmítají však přijít. 

„Tomio Okamura si stěžuje, že nebyl x let pozván do pořadu Otázky Václava Moravce. Podíval jsem se proto na seznam politických hostů Dvaceti minut Radiožurnálu,“ uvodil svou kritiku na dnešní schůzi rady místopředseda Kňourek. Podle jeho analýzy byl někdo z SPD hostem hlavního publicistického pořadu Radiožurnálu od loňského prosince pouze jedenkrát, což podle mediální databáze Newton odpovídá. Podle ředitele Zavorala ale zástupci SPD odmítají pozvánky do debat. „Všichni kolegové o poddimenzovanosti SPD vědí. Byl jsem ale utvrzen ředitelem zpravodajství [Janem Pokorným], že k nám zástupci SPD nechodí. To jsem tlumočil Tomiu Okamurovi, on mně to potvrdil,“ oponoval Zavoral Kňourkovi. Nařčení z přehlížení Okamurova hnutí pravidelně čelí i České televize, která si proto evidovala počty odmítnutých pozvánek do svých pořadů. 

Místopředsedovu kritiku podpořil i radní Krůta. „Když to vidím jako posluchač, řeknu si, že v tom mají chaos, nebo v tom je úmysl. To nechci předpokládat. My se zaklínáme vyvážeností a pak se dozvíme takový údaj. To je dost zklamání,“ prohlásil Krůta. Radní se nakonec shodli, že Zavoral spolu s Pokorným na červencovém zasedání rady přednesou analýzu vyváženosti a pozvánek jednotlivých stran.