Radovan Vávra už nebude Ve vatě, podcast Seznamu pokračuje bez něj

Zpravodajský web české internetové jedničky přerušuje spolupráci s investorem Vávrou.

Seznam Zprávy přerušily spolupráci s investorem Radovanem Vávrou, který pro zpravodajský web společně s jeho redaktorkou Markétou Bidrmanovou připravoval podcast o investicích Ve vatě. Podcast bude pokračovat bez něj. Seznam Zprávy tak reagují na Vávrovu spolupráci s kontroverzně vnímanou společností Xixoio Richarda Watzkeho. Tuto spolupráci bývalý šéf Komerční banky Vávra oznámil minulý týden. Týká se takzvané tokenizace startupu SimpleCell, který Vávra spoluvlastní.

„Nechceme, aby byl náš pořad spojován se soukromou aktivitou Radovana Vávry,“ vysvětluje v oficiálním oznámení Martin Jašminský, šéfredaktor SZ Byznys. „Pan Vávra není zaměstnancem Seznam Zpráv, pouze jsme s ním spolupracovali na podcastu Ve vatě. Minulý týden jsme se dohodli, že se natáčení v současné době účastnit nebude. Tento týden má seriál plánovanou produkční přestávku a příští týden se posluchači mohou těšit na další epizodu,“ doplnila pro Médiář mluvčí Seznamu Hana Holubová. Nová podoba podcastu, který stál právě na Vávrovi, zatím není známa.

Vávra Médiáři napsal, že odešel z časových důvodů. „Čistě z časových důvodů na mojí straně a děkuji Seznamu, že to respektuje,“ uvedl investor.

Vávra se v posledních letech stal jedním z nejvlivnějších „influencerů“ v oblasti financí a investic. Publikum si nejprve budoval na Twitteru, kam přispíval ukrytý za přezdívkou Žížala, podle fiktivní postavy ze satirického seriálu Kancelář Blaník. Později už pod svým jménem vystupoval v řadě podcastů a médií. „Od roku 2020 Vávrova přítomnost v českých médiích vystřelila raketově vzhůru. Ještě v roce 2019 jeho jméno figuruje jen ve 31 mediálních výstupech. V roce 2021 až ve 351 výstupech, a to nepočítám nesčetné diskuse na YouTube i se stovkami tisíc zhlédnutí,“ napsal nedávno Jakub Zelenka na svém profilu Mimo agendu na platformě Gazetisto.

Podcast Ve vatě uvedly Seznam Zprávy loni v říjnu, epizody dosud vycházely každé dva týdny. Portál svůj pořad prezentuje jako „finanční ‚kápézetku‘ pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené“. Za 13 dílů podcast podle Seznamu překonal hranici 550.000 stažení.