Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Raiffka zavádí přihlašování otiskem prstu, Komerčka rozpoznáváním obličeje

Tuzemské banky využívají ve svém mobilních bankovnictví technologické možnosti, které nabízí hlavně mobilní telefon iPhone od Applu, ale i přístroje osazené operačním systémem Android.

Raiffeisenbank zavádí přihlašování do své aplikace Mobilní eKonto pomocí otisku prstů, takzvaného Touch ID. „Uživatelé operačních systémů iOS a Android se tak už nemusí přihlašovat pouze prostřednictvím číselného kódu, takzvaného S-pinu,“ říká mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Už loni se povolila přihlašování otiskem do své aplikace SmartBanking také ČSOB. Přihlášení pomocí otisku prstu bylo nejčastějším požadavkem našich klientů na rozšíření aplikace. Při používání tak nemůže dojít například k tomu, aby někdo na ulici či v MHD zahlédl PIN kód, kterým se klient do aplikace právě přihlašuje,“ uvádí Milan Dolanský, manažer útvaru Digitální produkty a služby ČSOB. Podobně je na tom také aplikace Smart Banka od Moneta Money Bank. 

Česká spořitelna loni změnila svůj Servis24 na osobnějšího George, inspirovaného jménem autopilotů letadel. Pro mobilní telefony pak vytvořila aplikaci George Go, která slibuje příjemnější uživatelské prostředí, zaměřené především na nejdůležitější přehledy výdajů a příjmů uživatele. Stejně jako konkurenční banky nabízí i George Go přihlášení pomocí otisku prstu.

Tutéž funkci má i bankovní aplikace My Air od Air Bank, která také nedávno prošla vylepšením, a kromě změněného názvu zahrnula dárkové poukazy ze Slevomatu, dovážku květin od Rohlik.cz či výběry z prodejen Sazky.

S aplikací My Air mohou uživatelé provádět výběry na pobočkách Sazky

S aplikací My Air mohou uživatelé provádět výběry na pobočkách Sazky

My Air nabízí i slevové kupony a poukazy

My Air nabízí i slevové kupony a poukazy

Komerční banka své mobilní bankovnictví uzpůsobuje jednotlivým platformám. Verze pro Android nabízí možnost přihlašování a autorizace pomocí otisků prstu a chytré widgety ukazující zůstatek na účtu, verze pro iOS využívá nových technologií do Applu. Uživatelé Mobilní banky tak mohou pomocí vícevrstevného stisku 3D Touch zadat rychlou platbu nebo se přihlásit pomocí Face ID, nástroje rozpoznávajícího obličej.